Металоконструкції колони
Металоконструкції колони

Виробниче підприємство ТОВ Автостройка виготовляє металоконструкції – колони металеві. Основним елементом металевого каркасу будівлі чи споруди є металеві колони. Вони виконують несучу функцію в скелеті будівлі та сприймають основні постійні та змінні навантаження. Колони також є елементом металокаркасу, до яких кріпляться різні елементи конструкції (наприклад, балки, ригелі, розпірки, зв’язки). На колонах також мають примикання і стики. Фундаменти для будівлі або споруди проектуються в залежності від конструкції колони. Завдяки конструкції з потужними перерізами металеві колони сприймають сумарні навантаження від власної ваги, ваги всіх будівельних конструкцій, що спираються на них, навантаження від ваги внутрішніх будівельних елементів будівлі, кліматичні навантаження (снігові, вітрові).

Через колони всі навантаження поступово розподіляються на фундамент. Колони виготовляють із зварних та гарячекатаних балок та швелерів, гнутих куточків, профільних труб. Метод виготовлення – зварювання чи прокат.

Металеві колони бувають основними, або допоміжними, тобто можуть бути постійним елементом каркасу будівлі, або встановлюватися тільки на час монтажних робіт.

Конструкція металевої колони:

оголовок — верхня частина колони

стрижня — кістяк колони, через який навантаження, що сприймаються оголовком, передаються на базу і далі на фундамент

бази — місце кріплення колони до фундаменту.

Тип перерізу визначає форму колони:

колони з прямокутним перетином

колони з круглим перетиномколони

колони з Н-подібним перерізом                  

Колони за типом конструкції бувають трьох типів:

  • колони постійного перерізу, які здебільш застосовуються для будівництва будівель до 10 м
  • колони змінного перерізу є елементом більш висотних будівель
  • східчасті колони

 Залежно від типу перерізу металеві колони також бувають суцільними чи наскрізними. У суцільних колонах між поясами є суцільна стінка. Між поясами наскрізних колон знаходяться планки, або ґрати.

За характером роботи металеві колони поділяються на:

центрально-стислі колони, в яких навантаження з оголовка проходять центром і передаються на фундамент

позацентрово-стислі колони, на які діють поздовжні та навантаження на вигин; у таких колонах різні зусилля проходять з різних боків колони.

Тип колони та переріз колони залежить від розрахункових параметрів, навантажень, що діють на колони, експлуатаційних характеристик металевого каркасу.

Якщо Вас цікавлять колони як елемент металокаркасу, фахівці виробничого підприємства ТОВ Автостройка можуть запропонувати Вам:

— розрахувати вартість металоконструкцій

— розробити проект КМ та КМД

— виготовити та доставити металеві колони як елементи металокаркасу до будь-якого міста України.

Як зробити замовлення?

Для оформлення замовлення на розрахунок і виробництво якісної металоконструкції будь-якої складності та призначення, достатньо зв’язатися зі спеціалістом будь-яким зручним способом.

Або надіслати запит на електронну адресу — autostroyka@ukr.net