Металоконструкції прогони
Металоконструкції прогони

ТОВ Автостройка виготовляє металоконструкції – прогони металеві. Прогони є важливим будівельним елементом каркасів будівель та споруд із металу. За допомогою металевого прогону здійснюється кріплення покрівельних, стінових та огороджувальних конструкцій до каркасу споруди. Прогони додатково сприймають вітрові та снігові навантаження, будучи підстроювальною конструкцією, що посилює. З допомогою прогонів навантаження з покрівельних конструкцій рівномірно розподіляються інших елементах каркаса.

Конструкція металевого прогону – це горизонтальна балка, що є одним із елементів металевих зв’язків. Прогін може мати різну форму та розміри, які залежать від експлуатаційних вимог. При великих навантаженнях на покрівельні покриття будівлі або споруди прогони підсилюються підбалками або підкосами для збільшення поздовжньої жорсткості конструкції.

Металеві прогони виготовляються із сталей різних профілів. Монтаж прогонів здійснюється за допомогою коротунів із куточків, планок та гнутих листів сталі. Для нівелювання перепаду між прогонами використовуються листові прокладки. Спосіб кріплення прогонів до елементів каркасу – за допомогою болтів або за допомогою зварювання.

Конструктивно прогони бувають двох типів:

суцільні: розрізні та нерозрізні

гратчасті (наскрізні)

Гратчасті прогони важчі за суцільні, так як вони складаються з декількох елементів, їх монтаж складніший за суцільні прогони. Вони переважно використовуються для прольотів з кроком ферм понад 6 м.

Нерозрізні суцільні прогони застосовуються для влаштування скатних дахів, в яких додатково діє перпендикулярно навантаження до ската. Для збільшення жорсткості конструкції прогони розкріплюються тяжами.

Форма прогонів буває трьох видів залежно від типу дахів:

— коньковий прогін, на який спирається коник даху

— бічний прогін, який встановлюється між основою та ковзаном даху

— мауерлат, який встановлюється вздовж верхньої частини стіни

Як і будь-яку металоконструкцію, металевий прогін слід обробити збільшення корозійної стійкості. Антикорозійна обробка металоконструкції прогонів полягає у методах гарячого та холодного цинкування.

Так як прогони є одним з основних елементів каркасу будівлі або споруди, вони повинні мати високі характеристики жорсткості та стійкості для забезпечення безпеки експлуатації всієї будівлі.

Якщо Вас цікавлять прогони металеві, фахівці підприємства ТОВ Автостройка можуть запропонувати Вам:

  • розрахувати вартість металоконструкцій
  • розробити проект КМ та КМД
  • виготовити та доставити  металеві прогони в будь-яке місто України.

Як зробити замовлення?

Для оформлення замовлення на розрахунок і виробництво якісної металоконструкції будь-якої складності та призначення, достатньо зв’язатися зі спеціалістом будь-яким зручним способом.

Або надіслати запит на електронну адресу — autostroyka@ukr.net