Металоконструкції ферми
Металоконструкції ферми

ТОВ Автостройка виготовляє металоконструкції – ферми металеві. Для зведення різних будівель та споруд, а саме, для облаштування дахів та покрівель, в даний час все частіше і частіше використовуються металеві ферми.  З самого значення латинського терміна ясно, що ферми мають високий рівень жорсткості і надійності.

Значення слова “ферма” походить від латинського “firmus”, тобто. «міцний».

Конструктивно металева ферма є гратчастою спорудою з похилих плечей. Сторони, чи грані, плечей утворюють трикутник. Ферма є геометрично незмінною конструкцією для можливості витримувати максимальні навантаження від перекриттів будівель та споруд.

Металеві ферми використовуються як основа для дахів, покрівель, перекриттів та покриттів будівель та споруд промислового та цивільного призначення.

Такі конструкції переважно використовуються для будівництва будівлі або споруди з великими прольотами та високими навантаженнями або зусиллями. Умови експлуатації та вимоги до конструкції зумовлюють вибір матеріалу для виготовлення ферм, тип кріплення, конструкцію ферми. 

 

В основному ферми виготовляються із сталі. Плечі ферми є металевими стрижнями, які скріплені косинками у вузлах кріплення. Ці стрижні схильні до навантажень від розтягування та стиснення. 

Основними конструктивними елементами ферми є пояс (верхній та нижній) та грати, що складаються з розкосів та стійок. Поздовжні навантаження сприймаються поясом ферми, а поперечні — ґратами.

Верхній пояс ферми складається із двох різнобічних куточків. Поєднання куточків здійснюється за меншими сторонами. Нижній пояс ферми складається із рівносторонніх куточків. Для виготовлення розкосів та стійок використовуються куточки з тавровим або хрестоподібним перерізом. Елементи конструкції ферми жорстко з’єднані. 

Існує кілька класифікацій металевих ферм:

1) Плоскі та просторові ферми

Плоскі ферми є плоскою конструкцією, а просторові ферми — просторовий брус. Кожна просторова ферма складається із кількох плоских конструкцій.

2) Кроквяні та підкроквяні ферми: останні виконують роль основи для кріплення кроквяних ферм

3) Сегментні, паралельні, трикутні, трапецеподібні, полігональні, з ламаними поясами, що залежить від контуру поясів

4) В залежності від конструкції решітки ферми бувають: хрестові, трикутні, ромбічні, розкісні

5) За типом спирання на каркас будівлі або споруди ферми бувають: балкові, консольні, рамні, арочні, вантові, комбіновані

6) За типом кріплення: зварні, болтові, клепані

Фахівці підприємства ТОВ Автостройка підберуть таку конструкцію металевої ферми, яка максимально підійде саме Вам, для необхідної будівлі або споруди.

Якщо Вас зацікавили металеві ферми, фахівці ТОВ Автостройка можуть запропонувати Вам:

— розрахувати вартість металоконструкцій

— розробити проект КМ та КМД

— виготовити та доставити  металеві ферми в будь-яке місто України.

Як зробити замовлення?

Для оформлення замовлення на розрахунок і виробництво якісної металоконструкції будь-якої складності та призначення, достатньо зв’язатися зі спеціалістом будь-яким зручним способом.

Або надіслати запит на електронну адресу — autostroyka@ukr.net